czwartek Kwiecień 20, 2017

LEKCJA 21. Niska efektywność. Ile przez nią tracisz?


Zastanów się ile tracisz ze względu na swoją niską efektywność? Jak niska efektywność wpływa na Twoje życie?Zauważ, że jedni osiągają cele szybciej, zarabiają więcej i rozwijają się szybciej niż inni.Zastawiasz się co ich wyróżnia? Czy te osoby pracują ciężej? Mają nadzwyczajna moc?

Odpowiedź brzmi – są bardziej efektywni.

Dzięki technologii i nauce możemy być bardziej efektywni. Zarabiamy coraz więcej, żyjemy coraz wygodniej, przemieszczamy się bardziej komfortowo i ekologicznie. Jesteśmy w stanie coraz bardziej efektywnie zdobywać wiedzę, zarządzać organizacją, spędzać czas wolny i realizować swoje cele.

Przyjrzyj się jak wygląda dzień ambitnego i efektywnego przedsiębiorcy. Mam na myśli osobę sukcesu. Osoby te nierzadko pracują jedynie w swoich przysłowiowych ‘czterech ścianach’. To ich miejsce, które zapewnia im stuprocentową prywatność i możliwość skupienia się na tym, czym aktualnie się zajmują. Wiedzą które zadania powinni wykonywać w ciszy, a które mogą w miejscach publicznych lub przy muzyce.

W sprawach strategicznych ważna jest koncentracja, a koncentracji sprzyja cisza. Kiedy efektywny przedsiębiorca chce wykonać ważne zadanie szybciej to robi to w miejscu gdzie  nie go nie rozprasza, dzięki czemu na czynności, które innym zajmują cały dzień, potrzebują znacznie mniej czasu.

Co nam może przeszkodzić lub spowolnić zadanie a przy tym wpłynie na spadek naszej efektywności?
Być może słyszałeś o efekcie piły. Kiedy zaczynasz pracę Twoja efektywność rośnie, nagle coś cię rozprasza np. telefon. Efektywność spada do zera i ponownie wdrażasz się w temat. Wtedy wchodzisz na Facebooka i ponownie efektywność spada. Czy coś Ci to przypomina?

Co by było gdybyś w danym momencie skoncentrował się na jednej czynności?

Prawdopodobnie mógłbyś skończyć daną czynność szybciej i zrobił to bardziej dokładnie.
Jedną z ważniejszych technik efektywności jest planowanie celów. Mam na myśli cele nadrzędne oraz cele na każdy dzień i tydzień. Kiedy przygotujesz listę zadań będziesz w stanie zrobić więcej w tym samym czasie.
Listę zadań podziel na cztery grupy.

A- Rzeczy najważniejsze
B- Rzeczy ważne
C- Rzeczy mało ważne
D- Rzeczy nieważne

Zacznij wykonywanie zadań od rzeczy najważniejszych. Te najmniej ważne deleguj lub po prostu ich nie rób. Technik efektywności jest mnóstwo, z czego sześćdziesiąt ważnych i 10 najważniejszych, czyli takich dzięki których możesz zwiększyć swoją efektywność o kilkadziesiąt do kilkaset procent.

Niestety nie wszyscy podążają za postępem.

Co się dzieje w przypadku kiedy masz niską efektywność?

⁃ Zarabiasz mniej

⁃ Uczysz się dłużej

⁃ Wykonujesz pracę dłużej

⁃ Masz mniej czasu dla siebie

⁃ Masz niższą jakość życia

 

Czy jest na to rozwiązanie?

Oczywiście, że tak. Możesz nauczyć się tego jak być efektywnym.

Mamy coraz większe wymagania i aby wygrać na rynku konkurencyjnym potrzebujemy zwiększać swoją efektywność. To znaczy robić więcej w tym samym czasie, zarabiać więcej w tym samym czasie, wykonać więcej w krótszym czasie, zrobić to lepiej i zwiększać zarazem jakość naszego życia?

Czy jest to możliwe aby szło to wszystko w parze? Oczywiście, że tak. Zauważ, ze obecne samochody spalają o wiele mniej niż te produkowane 20 lat temu przy czym mają dużo lepsze osiągi. Tak samo jest z człowiekiem. Dzięki zdobytemu doświadczeniu i poznanym technikom możemy wykonywać pracę szybciej, lepiej i przy tym więcej zarabiać i mieć dużo wolnego czasu.

 


8 maja o 20.00 zapraszam na całkowicie darmowe, godzinne szkolenie online.
Jest to jeden z modułów „Akademii Przedsiębiorczości” – Trening efektywności czyli jak koncentrować się na celach i zadaniach.

 

Będę mówił o tym…

⁃ Jak się uczyć

⁃ Jak pozbyć się ograniczeń

⁃ Jak wykonywać zadania szybciej i wydajniej

⁃ Jakie techniki zastosować, aby zwiększyć efektywność

⁃ Jakich narzędzi użyć, aby zwiększyć efektywność

⁃ Jak pracować nad samym sobą

⁃ Jak stworzyć efektywne środowisko pracy

⁃ Jak zidentyfikować ” przeszkadzacze”

⁃ Jak efektywność wpływa na zdrowie

⁃ Jak efektywność wpływa na finanse

⁃ Jak być efektywnym

Przedstawię przykłady efektywnych ludzi, firm i państw. Opowiem o technikach jakie się stosuje. Dostaniesz zestaw narzędzi do pracy nad sobą.